Během svých studií vykonal několik studijních pobytů v zahraničí, včetně USA. Během své kariéry pak působil mj. v letech 2006–2009 v Parlamentním institutu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, v roce 2009 na Úřadu vlády ČR a mezi léty 2009 až 2011 coby vedoucí oddělení migrace na Ministerstvu práce a sociálních věcí. V rámci lektorské praxe působil na Institutu státní správy a Vysoké škole CEVRO Institut. V současné době pracuje v Odboru podpory legislativy VZP ČR. Od roku 2012 spolupracuje s Ústavem práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE, jako odborný poradce v oblasti transatlantických vztahů. V rámci své vědecké činnosti pro Ústav práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE vydal v roce v roce 2013 odbornou publikaci Nejvyšší soud USA.
Jeruzalém bývá někdy považován za lakmusový papírek indikující upřímnost snahy o vyjednávání mírového soužití Izraelců a Palestinců. Izraelské vlády, obzvláště ty, které vede Bibi Netanjahu se rozhodně netají s tím, že otázka Východního Jeruzaléma, jakožto hlavního města Palestiny je pro ně mimo jakoukoliv realitu a zdůrazňují nedělitelnost Jeruzaléma, jako takovou.
V záplavě všech možných dat, které se váží k boji za zrovnoprávnění žen a jejich volebnímu právu se 4.6.1919 navzdory mému bombastickému nadpisu krčí někde dost vzadu, přesto je to datum, kdy federální Kongres USA rozeslal jednotlivým státům k ratifikaci Devatenáctý dodatek Ústavy USA. Ten vcelku nenápadně konstatuje, že „Spojené státy ani jakýkoli jednotlivý jejich stát nesmějí popřít ani omezit volební právo občanů Spojených států z důvodů pohlaví…“
Ve Velké Británii se nástupnictví na trůn, oproti vžitým představám, neřídí pouze rodinnými vztahy, ale pevně ukotveno i v právním řádu – a to samozřejmě prostřednictvím zákona přijatého tamním Parlamentem. Ostatně, hned v úvodu jsem udělal „drobnou“ chybu i já – korunovaný panovník Velké Británie, a to včetně pravidel nástupnictví platí pro všechny země Commonwealthu (dále i Společenství národů“).
Jako každý rok se 24.12. v našich domácnostech rozzáří vánoční stromeček a úsměvy dětí a jako každý rok se v prosinci hodlám na náš blog rozepsat na trochu odlehčené téma –po právnících v bibli a Ježíšově rodině bych se letos rád zamyslel nad tím, proč vánoce slavíme právě v době, kdy je slavíme.
Jak se tedy 24.,25., a 26.12. dostalo do našich kalendářů? My vlastně úplně přesně nevíme, kdy se Ježíš narodil (a překvapivě si ani nemůžeme být úplně jistí tím kde, byť se vžila jistota, že to bylo v Betlémě).
Až k nám pronikly informace o tom, jak se v USA štěpí společnost ohledně nejčerstvějšího přísedícího soudce Nejvyššího soudu USA – Bretta Michaela Kavanaugha, takže vyvstává otázka, zda by nás to mělo zajímat.
Asi nečekáte od blogu s výše uvedeným názvem odpověď, že by nás to zajímat nemělo – a to hned ze dvou rovin, té řekněme odbornější a té společenské.
Také se podivujete nad hypermoderní mluvou digitálního věku, kdy si jůtubeři vyměňují vzkazy, třeba že je to OW[1] - tedy v cajku, v pořádku, nebo řekněme košer, nebo že je daná věc KY[2] – k ničemu a loučí se zkratkou NC[3] – tedy dost bylo řečeno? Máte dost emotikonů a smajlíků, které se na nás valí za všech stran? Říkáte si u toho – co je to za věk, do kterého jdeme a co nám ještě přinesou všechny ty „Twittery“, internetové chatroomy a diskuzní fóra?
Můj červnový příspěvek do blogu bude poněkud odlišný, než nač jste ode mne zvyklí. Tak jako každé čtyři roky i letos se Česká republika, Evropa spolu s nimi i celý svět na chvíli zastavil, aby celou svou pozornost věnoval měsíci sportu – mistrovství světa ve fotbale. Jak nás rádi poučí i zkušenosti římských císařů – není nad úsloví panem et circenses a nic tak nepřekryje každodenní problémy, někdy i opravdu zásadního charakteru, jako je tenká vrstva laku v podobě zábavy pro všechny.
Tento příspěvek je věnován jednomu ze zřejmě nejzásadnějších rozhodnutí, které kdy Nejvyšší soud USA učinil a kterým de jure před šedesáti lety zrušil do té doby fungující systém rasové segregace v USA.
Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.