Mgr. Jan Kust

Během svých studií vykonal několik studijních pobytů v zahraničí, včetně USA. Během své kariéry pak působil mj. v letech 2006–2009 v Parlamentním institutu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, v roce 2009 na Úřadu vlády ČR a mezi léty 2009 až 2011 coby vedoucí oddělení migrace na Ministerstvu práce a sociálních věcí. V rámci lektorské praxe působil na Institutu státní správy a Vysoké škole CEVRO Institut. V současné době pracuje v Odboru podpory legislativy VZP ČR. Od roku 2012 spolupracuje s Ústavem práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE, jako odborný poradce v oblasti transatlantických vztahů. V rámci své vědecké činnosti pro Ústav práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE vydal v roce v roce 2013 odbornou publikaci Nejvyšší soud USA.
person
30. července 1980 – Jeruzalém se stává hlavním a nedělitelným městem Izraele, nebo snad ne tak úplně?

30. července 1980 – Jeruzalém se stává hlavním a nedělitelným městem Izraele, nebo snad ne tak úplně?

Jeruzalém bývá někdy považován za lakmusový papírek indikující upřímnost snahy o vyjednávání mírového soužití Izraelců a Palestinců. Izraelské vlády, obzvláště ty, které vede Bibi Netanjahu se rozhodně netají s tím, že otázka Východního Jeruzaléma, jakožto hlavního města Palestiny je pro ně mimo jakoukoliv realitu a zdůrazňují nedělitelnost Jeruzaléma, jako takovou.

Přečíst celý článek
person
Tak se nám narodil následník trůnu, ale jaký?

Tak se nám narodil následník trůnu, ale jaký?

Ve Velké Británii se nástupnictví na trůn, oproti vžitým představám, neřídí pouze rodinnými vztahy, ale pevně ukotveno i v právním řádu – a to samozřejmě prostřednictvím zákona přijatého tamním Parlamentem. Ostatně, hned v úvodu jsem udělal „drobnou“ chybu i já – korunovaný panovník Velké Británie, a to včetně pravidel nástupnictví platí pro všechny země Commonwealthu (dále i Společenství národů“).

Přečíst celý článek
person

Jako každý rok se 24.12. v našich domácnostech rozzáří vánoční stromeček a úsměvy dětí a jako každý rok se v prosinci hodlám na náš blog rozepsat na trochu odlehčené téma –po právnících v bibli a Ježíšově rodině bych se letos rád zamyslel nad tím, proč vánoce slavíme právě v době, kdy je slavíme. Jak se tedy 24.,25., a 26.12. dostalo do našich kalendářů? My vlastně úplně přesně nevíme, kdy se Ježíš narodil (a překvapivě si ani nemůžeme být úplně jistí tím kde, byť se vžila jistota, že to bylo v Betlémě).  

Přečíst celý článek
person
Kdo je Brett Kavanaugh – Forrest Gump republikánské politiky?

Kdo je Brett Kavanaugh – Forrest Gump republikánské politiky?

Až k nám pronikly informace o tom, jak se v USA štěpí společnost ohledně nejčerstvějšího přísedícího soudce Nejvyššího soudu USA – Bretta Michaela Kavanaugha, takže vyvstává otázka, zda by nás to mělo zajímat. Asi nečekáte od blogu s výše uvedeným názvem odpověď, že by nás to zajímat nemělo – a to hned ze dvou rovin, té řekněme odbornější a té společenské.  

Přečíst celý článek
person
Zkratky moderní doby, podvodné a obtěžující zprávy

Zkratky moderní doby, podvodné a obtěžující zprávy

Také se podivujete nad hypermoderní mluvou digitálního věku, kdy si jůtubeři vyměňují vzkazy, třeba že je to OW[1] - tedy v cajku, v pořádku, nebo řekněme košer, nebo že je daná věc KY[2] – k ničemu a loučí se zkratkou NC[3] – tedy dost bylo řečeno? Máte dost emotikonů a smajlíků, které se na nás valí za všech stran?  Říkáte si u toho – co je to za věk, do kterého jdeme a co nám ještě přinesou všechny ty „Twittery“, internetové chatroomy a diskuzní fóra?

Přečíst celý článek

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.

K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby.