Ing. Bc. Ludmila Klimešová, MBA

Daňový specialista s hlavním zaměřením na daň z příjmů právnických osob a mezinárodní zdaňování. Na ÚPPV a EBS vyučuje předměty zaměřené na daňovou problematiku
Přehrát video
Ing. Bc. Ludmila Klimešová, MBA

Ing. Bc. Ludmila Klimešová, MBA

Od roku 2011 působí jako lektor Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE, kde vyučuje modul Daňová optimalizace v programech LLM a MBA.

Lektorka je inženýrkou ekonomie. Vystudovala Fakultu ekonomickou na ZČU v Plzni a následně Fakultu provozně – ekonomickou na ČZU v Praze. Absolvovala rovněž profesní vzdělávací program MBA, zaměřený na veřejné právo. Daňovou problematikou se ve Finanční správě ČR zabývá více než 20 let. Rovněž se věnuje přednáškové činnosti formou odborných daňových seminářů pro veřejnost. Spolupracuje s VŠE ohledně přednášek na daňová témata pro studenty. Podílí se na projektech, vztahujících se k tématu mezinárodního zdaňování. Účastní se zahraničních seminářů na téma zdaňování a správy nadnárodních podniků. Od roku 2012 působí na Specializovaném finančním úřadě v Praze, který je úřadem pro správu velkých obchodních korporací s obratem nad 2 mld. Kč, bank, pojišťoven a dalších finančních institucí. Aktuálně působí v pracovní pozici ředitele Sekce výkonu daní. Je autorkou skript Daňová optimalizace, vydaných ÚPPV, o.p.s. a EBS SE v roce 2014. Od roku 2011 působí jako lektor Ústavu práva a právní vědy, o.p.s. a European Business School SE, kde vyučuje modul Daňová optimalizace v programech LLM a MBA.

Ceny studijních programů uvedené na webu jsou bez DPH.